Obrazy z Hvězd

Během letošního roku jsem s Petrem Ostrouchovem a Ondrou Mikulou, kterému se říká Aid Kid, natočil svoji první solovou desku. Tohle je první singl a videoklip k písničce Hvězdy, podle které se jmenuje i celé album.

Album Hvězdy vyšlo u vydavatelství Animal Music 22. září 2023 a pořídit je můžete přímo na stránce Animal Music.

Poslouchat je můžete například na Spotify či Apple Music

Letos nás čekají s kapelou jen dva velké koncerty, křty.

28. listopadu – křest – Kabinet Múz (Sukova 49/4, Brno)
29. listopadu – křest – Palác Akropolis (Kubelíkova 1548, Praha)

Obrazy z hvězd

Ke každé z osmi skladeb, které na desce jsou, vzniká velký obraz na plátně metr krát metr. Obrazem prostupuje text konkrétní písničky. Často vychází z obrázků, skic a náčrtků v poznámkovém bloku, do kterého jsem si kreslil během natáčení. A ze kterého ve Studiu Najbrt vytvořili pánové Aleš Najbrt a Tomáš Trnobranský obal alba.

Všechny obrazy jsou prodané a díky nim mohlo album i videoklip vzniknout. Ze srdce děkuji všem zúčastněným.

Jakub

Hvězdy

První obraz Hvězdy jsem maloval přímo ve studiu. Začal jsem opatrně textem a pak jsem začal rozlejvat barvy. A jako zkoušel, co se objeví. Objevil se obličej. Velkej modrej obličej a obrovský množství hvězd. Vida, řekl jsem si. Ahoj, Hvězdo.

Mejdan

Jako druhý vznikl obraz Mejdan. Písnička o pánovi, co se ztratí uprostřed večírku a nemůže a nejspíš ani moc nechce najít cestu ven. Cejtil jsem, že by měl bejt hodně světlej, zářivej a plnej jasu, jako když vrcholí pořádná party a vám začnou najíždět barvy. Že se mi na něm zase objeví obličej jsem nečekal. Ale je to tak.

Nádech

Třetí obraz ze série HVĚZDY se jmenuje NÁDECH. Tentokrát jsem nezačínal na čistým plátně, použil jsem záměrně jedno už několikrát přemalovaný. V obraze i písničce se totiž pokouším zachytit svůj transformační zážitek velkýho moudrýho niternýho jasu, kterej jsem zakusil během jednoho Maitri dýchání ve svých 39 letech. I já už jsem byl v té době nějak namalovaný a zafixovaný. Ale tohle setkání načrtlo úplně jinej, novej obraz, skrz kterej zároveň budou už vždycky prosvítat předchozí vrstvy.

Tatínci

O pomoc jsem tentokrát poprosil naši prvorozenou Marušku, zapojila se i její sestra, jedenáctiměsíční Julinka. Pustily se do plátna s vervou. A pak jsem s obrazem strávil spoustu báječnejch chvil i já. Poslouchal jsem u toho zmíněnou písničku, která patří mezi mý nejoblíbenější z desky… a i když je to dlouhá písnička, slyšel jsem ji mockrát.